Nadciśnienie tętnicze to jedna z najczęściej występujących chorób populacyjnych, która dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Co roku wiele osób dowiaduje się o chorowaniu na nadciśnienie, często w przypadkowy sposób. Warto podkreślić, że dolegliwość ta dotyka nie tylko osoby w podeszłym wieku, ale także osoby młode, które nie przekroczyły 25-35 lat. Nadciśnienie tętnicze uznawane jest za jedną z najczęstszych przyczyn rozwoju choroby niedokrwiennej serca, zawału, miażdżycy oraz innych schorzeń układu sercowo-naczyniowego, które mogą przyczyniać się w istotny sposób do skrócenia długości życia oraz pogorszenia jego jakości. Jakie są najlepsze dostępne środki na zaburzenia ciśnienia krwi i jaki jest najbezpieczniejszy lek na nadciśnienie tętnicze?
Nawigacja:
- Dlaczego uświadamianie ludzi w kwestii leczenia nadciśnienia jest ważne?
- Ranking leków na nadciśnienie na receptę i bez recepty w 2021
- Ranking suplementów i tabletek na nadciśnienie bez recepty na 2021 (lżejsze alternatywy)
- Dlaczego warto wybrać preparaty nowej generacji?
- Czy można stosować leki i inne preparaty na nadciśnienie będąc w ciąży?
- O jakich godzinach należy przyjmować swoje środki lecznicze?
Ranking leków na nadciśnienie na receptę i bez recepty
Jak donosi Poradnik Zdrowia, w Polsce każdego roku zawał serca dotyka około 100 000 osób. Nadciśnienie tętnicze stwarza realne ryzyko wystąpienia zawału, dlatego każda osoba zwalczająca nadciśnienie, powinna regularnie przyjmować preparaty dedykowane tej dolegliwości.
Wiele osób uważa, że wystąpienie nadciśnienia tętniczego oznacza konieczność zażywania leków przez całe życie, ale w wielu przypadkach nie musi tak być. Leczenie farmakologiczne nie jest jedynym rozwiązaniem przy występowaniu nadciśnienia oraz dolegliwości zwiększających ryzyko wystąpienia choroby naczyniowej. Istotnym elementem zwalczania wysokiego ciśnienia krwi jest modyfikacja stylu życia. Niestety, ale wiele osób woli zażywać do końca życia tabletki, zamiast wprowadzić korzystne dla zdrowia zmiany w codziennym życiu. Z nadciśnieniem tętniczym można skutecznie walczyć za pomocą środków dietetycznych, sportu oraz innych prozdrowotnych zachowań, jak choćby poprzez rzucenie palenia.
Najlepsze leki na nadciśnienie – nazwy produktów na rok 2021
Mnogość dostępnych środków leczniczych sprawia, że znalezienie dla siebie odpowiedniego preparatu na nadciśnienie może być problematyczne. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się różnego rodzaju rankingi, w których wyszczególniane są najlepsze leki i suplementy na obniżenie ciśnienia. Jaki preparat na nadciśnienie wybrać dla siebie? W odpowiedzi na to pytanie stworzony został ranking leków na nadciśnienie na receptę i bez recepty, które zostały ocenione przez naszych czytelników pod względem skuteczności działania i popularności.
1. Acard
Doustny lek stosowany w celu zmniejszania ryzyka występowania chorób układu sercowo-naczyniowego. Zawiera w składzie kwas acetylosalicylowy, który może skutecznie hamować tworzenie się skrzepów krwi, usprawniając przy tym jej przepływ oraz obniżając zawyżone ciśnienie. Warto pamiętać, że Acard, tak jak większość leków może przyczyniać się do wystąpienia działań niepożądanych, takich jak problemy żołądkowe czy reakcje alergiczne.
2. Polocard
Środek leczniczy, który stosowany jest w profilaktyce chorób układu krążenia, a także układu sercowo-naczyniowego. Zawartość kwasu acetylosalicylowego sprawia, że polocard może regulować ciśnienie krwi w tętnicach oraz blokować tworzenie się skrzepów. Zażywanie leku może wiązać się jednak z wystąpieniem skutków ubocznych, takich jak zgaga czy zawroty głowy.
3. Captopril
Preparat zawiera w składzie kaptopryl – substancję, która wykorzystywana jest powszechnie w leczeniu nadciśnienia tętniczego oraz w celu zwalczania chorób układu krążenia. Środek zalecany jest w przypadku niewydolności serca oraz zaburzeń występujących w obrębie komór. Leku nie należy łączyć z niektórymi środkami moczopędnymi oraz lekami przeciwcukrzycowymi.
4. Aspargin
Lek zawiera w składzie przyswajalną przez organizm mieszankę soli potasowej oraz magnezowej, których niedobór zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Aspargin zalecany jest w celu zwalczania zawyżonego ciśnienia krwi, a także jako element terapii pozawałowej. Zażywanie leku może wiązać się z występowaniem problemów żołądkowych oraz zaburzeń pracy nerek.
5. Toramide
Lek moczopędny, który zalecany jest w celu zwalczania nadciśnienia tętniczego, a także w przypadku występowania obrzęków wątrobowych oraz nerkowych. Czynną substancją preparatu jest torasemid, który nie jest zalecany w przypadku osób przestrzegających diety niskosodowej. Stosowanie preparatu Toramide może wiązać się z występowaniem skutków ubocznych, takich jak biegunki czy wymioty.
Podsumowanie rankingu leków
Ranking leków na nadciśnienie prezentuje preparaty, które zostały uznane za najskuteczniejsze w walce z zawyżonym ciśnieniem krwi. Najczęściej wymieniamymi lekami przez użytkowników, były leki Acard oraz Polocard, które zawierają takie same substancje czynne w takim samym stężeniu, dzięki czemu cechują się zbliżoną skutecznością działania.
Najlepsze suplementy i tabletki na nadciśnienie bez recepty na rok 2021
Preparaty, takie jak suplementy i tabletki na nadciśnienie dostępne bez recepty mogą w skuteczny sposób wspomagać funkcjonowanie układu krążenia oraz przyczynić się do regulacji ciśnienia krwi, bez ryzyka wystąpienia silnych skutków ubocznych. W doborze najlepszego preparatu pomocny może okazać się nasz ranking leków na nadciśnienie, który przedstawia najbardziej polecane przez naszych czytelników środki.
1. Kapsułki Cardio Life
Suplement diety Cardio Life zawiera w swoim składzie cenne dla zdrowia substancje roślinne, które mogą wpływać na wzmocnienie funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Ponadto Cardio Life może skutecznie wspomagać obniżenie ciśnienia krwi oraz ułatwić przywrócenie elastyczności tkanek krwiobiegu. Warto podkreślić, że zawarte w preparacie składniki aktywne wykazują właściwości, które mogą przyczyniać się do redukcji objawów stresu.
Podsumowując, suplement może zapewniać ogromne wsparcie dla pracy układu sercowo – naczyniowego oraz mimimalizować ryzyko chorób serca. Naturalny skład przyczynia się również do niewielkiego prawdopodobieństwa wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych po zażyciu preparatu.
Do kupienia na: https://protonlabs.pl/products/cardio-life/
2. Tabletki Cardiomin
Jest to preparat, który zawiera w swoim składzie potas, wapń oraz magnez. Odpowiednie proporcje tych składników mogą wpływać na kompleksową ochronę serca oraz usprawnić funkcjonowanie układu krążenia. Potas to pierwiastek, który może przyczyniać się do regulacji ciśnienia krwi, a w połączeniu z magnezem wzmacniać funkcjonowanie układu nerwowego oraz mięśni. Witamina B6 w połączeniu z magnezem może zmniejszać uczucie zmęczenia oraz znużenia. Warto pamiętać jednak, że stosowanie tego preparatu może przyczyniać się do powstawania nadwrażliwości na składniki w nim zawarte.
3. Płyn Cravisol
Jest to naturalny preparat zawierający składniki o leczniczych właściwościach. Zawiera w swoim składzie wyciąg z liścia melisy, kwiatostanu głogu oraz jemioły. Melisa może wykazywać działanie uspokajające i jest stosowana w przypadku obecności stanów napięcia nerwowego. Wyciąg z kwiatostanu głogu charakteryzuje się wspomaganiem funkcjonowania krążenia wieńcowego, ponadto może zwiększać przepływ krwi w naczyniach wieńcowych, a także wzmacniać siłę skurczu mięśnia sercowego. Warto podkreślić jednak, że preparat może osłabiać zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych. Należy również być uważnym w przyjmowaniu produktu, w przypadku powstałych uszkodzeń wątroby, mózgu oraz chorób natury psychicznej.
4. Kapsułki Medargin
W składzie określonego preparatu znajduje się L-arginina, która może wspomagać utrzymanie prawidłowego poziomu ciśnienia krwi. Substancja ta wykazuje właściwości, które mogą odgrywać bardzo istotną rolę w zapobieganiu stanów miażdżycowych, a także w profilaktyce innych chorób związanych z układem sercowo-naczyniowym. Medargin może usprawniać przepływ krwi u osób zmagających się z miażdżycą kończyn dolnych oraz chromaniem przestankowym. Stosowanie preparatu może jednak wywoływać nadwrażliwość na składniki w nim zawarte.
5. Kapsułki Novocardia
Suplement zawiera w swoim składzie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które mogą korzystnie wpływać na pracę naszego serca, a także układu krążenia. Mogą przyczyniać się również do wzmocnienia serca oraz do zmniejszenia poziomu złego cholesterolu we krwi. Ponadto Novocardia umożliwia wspomaganie stabilizacji emocjonalnej, dzięki czemu może przyczyniać się do redukcji stresu w codziennym życiu. Składniki zawarte w preparacie mogą wywoływać jednak stany nadwrażliwości na składniki w nim obecne.
Podsumowując ranking
Kapsułki Cardio Life to zdaniem naszych czytelników najlepszy suplement na nadciśnienie. Wyróżnia go nie tylko bogaty skład, ale również adekwatny stosunek ceny do jakości. Zadowoleni konsumenci w ogromnej większości konsekwentnie wybierali ten produkt w ankiecie przeprowadzonej wśród naszych czytelników. Warto podkreślić, że suplement Cardio Life zawiera w składzie takie substancje, jak berberyna, resweratrol czy koenzym q10. Są to środki, które nie występują w pozostałych, wymienionych w artykule preparatach.
Jakie leki na nadciśnienie nowej generacji są skuteczne?
Zwalczanie wysokiego ciśnienia krwi warto rozpocząć od dobrania najlepszego leku lub suplementu diety. Na szczęście dostępne na rynku suplementy i leki na nadciśnienie nowej generacji mogą sktecznie i stosunkowo szybko obniżać ciśnienie oraz niwelować dolegliwości wynikające z zaburzonego przepływu krwi. Cechy, którymi charakteryzują się najlepsze środki na nadciśnienie nowej generacji to skuteczność działania, dobry skład, obniżona inwazyjność oraz niewielkie ryzyko występowania skutków ubocznych.
Aby dobrać dla siebie najlepszy preparat, warto uwzględnić stan swojego zdrowia, skład danego leku, a także opinie najbliższych osób lub internautów. Pomocne mogą okazać się również rankingi najlepszych leków oraz suplementów na nadciśnienie. Na podstawie zamieszczonych w nich informacji można dokonać satysfakcjonującego wyboru.
Czy leki na nadciśnienie tętnicze w ciąży są bezpieczne dla płodu?
Niestety dobór leków na nadciśnienie dla kobiet w ciąży jest nieco trudniejszy. Z tego względu kobiety będące w ciąży, które zmagają się z nadciśnieniem tętniczym powinny zażywać leki z nieco zmienionym składem względem tych standardowych preparatów. Wspomniane leki – nadciśnienie potrafią leczyć bardzo dobrze, o ile przyjmowane są regularnie.
Warto podkreślić jednak, że ze względu na wysokie ryzyko powikłań zdrowotnych, kobiety w ciąży powinny leczyć nadciśnienie tętnicze pod ścisłą kontrolą lekarza prowadzącego ciążę.
O jakiej godzinie powinniśmy przyjmować leki na nadciśnienie?
Godziny zażywania poszczególnych suplementów oraz leków na nadciśnienie powinny być zgodne z zaleceniami lekarza lub producenta danego preparatu. Większość środków na obniżenie ciśnienia krwi zażywana jest dwa razy dziennie: rano i wieczorem.
Zdarza się natomiast, że niektórzy pacjenci przyjmują leki raz dziennie lub kilka razy w ciągu doby. Jest to zależne od indywidualnego stanu zdrowia oraz właściwości danego środka leczniczego.
Podsumowanie
Najlepsze leki na nadciśnienie to przede wszystkim leki skuteczne, które nie stwarzają poważnych w skutkach powikłań zdrowotnych. Wybierając najodpowiedniejszy dla siebie preparat, warto wziąć pod uwagę jego skład oraz właściwości charakterystyczne dla poszczególnych składników. Preparaty i suplementy diety, takie jak Cardio Life czy Acard mogą przyczynić się do znacznej poprawy stanu zdrowia oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia w przyszłości chorób powiązanych z układem krążenia.
Źródła:
- Cukrzyca. Nadciśnienie. Otyłość. Naturalne metody leczenia, Tomasz Szmajda, Rozpisani.pl, 2018, ISBN: 8394933610, 9788394933616
- 100 Questions & Answers About High Blood Pressure (Hypertension), Raymond R. Townsend, Jones & Bartlett Learning, 2009, ISBN: 0763753513, 9780763753511
- https://www.nhlbi.nih.gov/health-topics/high-blood-pressure
- https://www.ahajournals.org/doi/full/10.1161/CIRCRESAHA.116.303603
- https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2095882X15000729?via%3Dihub
- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3210006/