Jak wzmocnić serce, aby żyć długo i szczęśliwie?

 

jak wzmocnić serce

Siedzący tryb życia, częste stresy, złe nawyki, niedożywienie, nieregularny dzień pracy, tak żyje współczesne społeczeństwo.Takie elementy codziennego życia nie mogą wpływać na zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Zauważono również, że smutny jest fakt, że wśród nich coraz częściej pojawiają się młodzi ludzie, nastolatki i dzieci. Można poradzić sobie z tym problemem i zminimalizować negatywny wpływ różnych czynników na serce i naczynia krwionośne poprzez przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia i regularne monitorowanie przez lekarza. Ale warto także zażywać na serce witaminy, zioła a jeżeli to nie pomoże, suplementy diety, które są zdolne do wsparcia układu krążenia.


Nawigacja:

Jak wzmocnię serce? Zacznij od wiedzy!

Mało osób w ogóle zdaje sobie sprawę co to jest serce od strony medycznej. Serce jest to narząd mięśniowy, który pompuje krew przez organizm za pośrednictwem układu krążenia. Serce człowieka jest za mostkiem, pomiędzy dolnymi częściami płuc. Jest ono podzielone przez podłużną ścianę mięśniową. Prawa strona serca zawiera tylko krew żylną ubogą w tlen, a lewa część – tylko tętniczą wzbogaconą tlenem. Każda część składa się z dwóch komór: przedsionka i komory, które są połączone przez zawory. Średni rytm serca u dorosłych podczas odpoczynku wynosi 70-80 uderzeń na minutę.

Wzmocnienie serca a uczucie szybkiego bicia

W przypadku, gdy odczuwamy szybkie bicie serca co robić podpowie lekarz pierwszego kontaktu, który w pierwszej kolejności zleci wykonanie badania EKG. Jeżeli wynik będzie wskazywał na nieprawidłowe parametry oznaczające na przykład tachykardię, najprawdopodobniej skieruje taką osobę do kardiologa. Można również wspomagać się suplementami na serce zawierającymi cenne składniki naturalne i witaminy wspomagające pracę serca.

Ból serca – objawy

Kiedy pojawia się ból w sercu, ważne jest, aby działać kompleksowo. Po za tym problem może być sygnałem poważnych problemów aż do ostrych zespołów wieńcowych, prowadzących do rozwoju zawału mięśnia sercowego. W przypadku problemów z układem krążenia ból serca objawy przedstawia charakterystyczne dla mostka, czyli w środku klatki piersiowej. Atak serca charakteryzuje się ściskającym, palącym, czasem rozdzierającym bólem. Kiedy serce boli, dyskomfort trwa od kilku sekund do dwudziestu minut. Zwykle pacjent ma duszność, poczucie braku powietrza, poczucie lęku przed śmiercią. Objawy zapalenia osierdzia to umiarkowane, jednostajne monotonne bóle i gorączka. Bolesne odczucia można zlokalizować po lewej stronie klatki piersiowej, zwykle powyżej serca, a także w lewej górnej części brzucha, lewej łopatki.

Jakie witaminy na serce je wspomogą i wzmocnią?

Większość ludzi zaczyna myśleć o zdrowiu serca i naczyniach krwionośnych tylko wtedy, gdy odkryją chorobę. Wiadomo, że zapobieganie patologiom sercowo-naczyniowym nie tylko może chronić przed postępem choroby, ale także zapobiega jej pojawieniu się. Kardiolodzy identyfikują grupy osób, które powinny przyjmować witaminy na serce i na naczynia krwionośne, należą do nich: pacjenci cierpiący na ciężką chorobę układu krążenia, ludzie powyżej 35 roku życia, sportowcy, osoby pracujące w niebezpiecznych branżach lub zajmujące się ciężką pracą fizyczną, dzieci i młodzież.

Jeśli ktoś należy do jednej z powyższych grup, powinien skontaktować się z kardiologiem, który odbierze odpowiednie witaminy na serce. Biorąc pod uwagę indywidualne cechy, lekarz będzie w stanie przepisać dawkę, doradzić, w której porze roku podjąć kurację witaminową, określić czas trwania i częstotliwość przyjmowania. Najlepsze na serce witaminy to: C, A, P, F, B1, B6, E, P, K, koenzym Q10.

Jakie zioła na serce, aby poprawić jego wydajność?

Najważniejszą rzeczą w działaniu roślin na organizm powinna być zdolność do poprawy wydajności i odżywiania mięśnia sercowego. Użyteczne na serce zioła są w stanie dostarczyć sercu składników odżywczych, witamin i tlenu, będą stanowić najskuteczniejsze leki w tej grupie. Należą do nich zioła na serce takie jak:

  • mięta pieprzowa,
  • szyszki chmielu,
  • nasiona anyżku,
  • korzeń pasternaku,
  • głóg,
  • ruszczyk,
  • miłorząb japoński,
  • koper włoski.

Wskazane jest stosowanie roślin z tej grupy w złożonym leczeniu chorób sercowo-naczyniowych, w tym elementów skurczu naczyń.

Suplementy na serce najszybciej wzmocnią serce

Zła kondycja układu krążenia może prowadzić do zawału serca, zakrzepicy, żylaków, udarów, choroby niedokrwiennej serca i miażdżycy. Aby ich uniknąć ważne jest wprowadzenie profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, która pomoże zredukować poziom cholesterolu, obniżyć ciśnienie krwi, uszczelnić naczynia krwionośne i poprawić parametry krwi. Na rynku występuje szeroki wybór preparatów w tej kategorii, w tym leki bez recepty, suplementy diety, tabletki na cholesterol, nadciśnienie, leki przeciwzakrzepowe. Jeżeli j witaminy i kuracja ziołami nie przyniesie pożądanego efektu warto sięgnąć po suplementy na serce takie jak na przykład kapsułki Cardio Life zawierające koenzym Q10 i witaminę E.

Źródła:
  1. Podstawy żywienia człowieka, Krystyna FlisWanda Konaszewska, WSiP, 2013, ISBN: 8302028673, 9788302028670
  2. Prevention’s Healing with Vitamins: The Most Effective Vitamin and Mineral Treatments for Everyday Health Problems and Serious Disease– from Allergies and Arthritis to Water Retention and Wrinkles, Alice Feinstein, Rodale, 1996, ISBN: 0875962920, 9780875962924

Dodaj komentarz