Leki na serce, które pomogą w przypadku arytmii

leki na serce

Zaburzenia rytmu serca stanowią spory problem populacyjny. Najczęstszym zaburzeniem rytmu w populacji jest migotanie przedsionków, które występuje szczególnie często u osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. Zaburzenia rytmu serca wymagają leczenia przyczynowego oraz stabilizacji z wykorzystaniem kardiologicznych leków. Istotny jest bardzo styl życia oraz sposób żywienia się, który bezpośrednio przekłada się na to, jak funkcjonuje całe serce oraz organizm.


Nawigacja:

Podział leków na serce i jego zaburzenia

Podział obejmuje różnice w sposobie działania poszczególnych preparatów. Z racji tego, że zaburzenia rytmu serca są zachwianiem prawidłowej fizjologii komórek miokardium, wymagane jest wpływanie bezpośrednio na mechanizmy, które odpowiadają za wytwarzanie potencjałów czynnościowych, czyli pobudzeń elektrycznych wywołujących skurcz mięśnia sercowego. W wielu przypadkach schorzeń jak arytmia serca leki bez recepty również odnajdują swoje miejsce i są niesamowicie skuteczne w prewencji pierwotnej jak i wtórnej występowania zaburzeń rytmu serca.

Gdy doskwiera nam arytmia serca – leki bez recepty powinny znaleźć się bezwłocznie w naszej apteczce

Leki na arytmie serca bez recepty to przede wszystkim preparaty elektrolitowe, wapń oraz środki takie jak kwas acetylosalicylowy (aspiryna), która przeciwdziała zdarzeniom sercowo-naczyniowym wikłającym występowanie zaburzeń rytmu serca.

Leki na arytmię serca bez recepty – podział zależnie od obszaru oddziaływania

Należy dokonać tutaj fizjologicznego podziału. Leki na arytmię serca mogą oddziaływać na następujące elementy komórek węzła zatokowo-przedsionkowego oraz mięśniówki serca. Ten pierwszy element jest źródłem wszystkich pobudzeń, porównywanym do rozrusznika w pojeździe. To on generuje podstawowe impulsy warunkujące miarowy rytm serca o częstotliwości około 80 uderzeń na minutę. W przypadku uszkodzenia węzła następujące struktury mogą przejąć jego funkcję:

 • węzeł przedsionkowo-komorowy,
 • pęczek Hisa,
 • komórki Purkinjego.

Są to kolejne elementy ścieżki, którą wędruje pobudzenie. Podstawowe leki na serce, czyli słynne beta-blokery mają na celu ograniczenie wrażliwości komórek serca na niedokrwienie i ograniczać mają ich pobudliwość, głównie przy zwalnianiu w obrębie węzła zatokowo-przedsionkowego oraz torowania na drodze węzła przedsionkowo-komorowego. Ciężko się zorientować dokładnie, jakie leki na serce nazwy mają, ponieważ jest to bardzo rozbudowana grupa, uwzględniająca rozliczne działania. Jedne oddziaływujące na serce leki wpływają na kanały wapniowe, potasowe, inne modyfikują aktywność metaboliczną.

Nerwica serca – leki bez recepty, w które warto się zaopatrzyć

W przypadku zaburzeń rytmu serca bardzo ważne okazuje się kontrolowanie aktywności elektrycznej przez kanały potasowe, sodowe oraz wapniowe. Takie stosowane na serce tabletki to między innymi:

Attention: The internal data of table “3” is corrupted!

Jak widać, tychże preparatów jest bardzo wiele. W wielu schorzeniach potocznie określanych jako nerwica serca leki bez recepty również odnajdują istotne miejsce. Szczególny potencjał leków bez recepty dla wywoływania zaburzeń rytmu serca należy wskazać w przypadku leków na kaszel i zatkany nos zawierających fenylefrynę albo pseudoefedrynę, które wywoływać je mogą na skutek podobieństwa do adrenaliny.

Tabletki na serce bez recepty wybieramy kierując się zdrowiem!

Terapię standardowymi lekami należy wspierać zmianą stylu życia. Pomagają w tym niefarmakologiczne preparaty na serce, które zawierają elektrolity, zioła oraz inne stabilizujące funkcję miokardium związki. Warto wybierać sprawdzone preparaty, które tworzone są w oparciu o najwyższe standardy. Przykładem takiego preparatu mogą być doskonałe tabletki na serce Cardio Life, , które wygrały wśród ankiety przeprowadzonej pomiędzy naszymi czytelnikami. Oparte są o najlepsze zioła na arytmię serca. Wszystkie preparaty są dobrze przebadane i bezpieczne. Skuteczność i szeroki profil bezpieczeństwa – to wyróżnia szczególnie polecane przez kardiologów tabletki na serce bez recepty – Cardio Life. Jest to nowa szansa dla Twojego serca!

Źródła:
 1. Drugs for Heart Disease, Springer, 2013, ISBN: 1489932941, 9781489932945
 2. Serce, Edmondo de Amicis, Booklassic via PublishDrive, 2016

4 Odpowiedzi do Leki na serce, które pomogą w przypadku arytmii

 1. Edyta pisze:

  Chorowałam kiedyś na nerwicę serca. Wszystko zaczęło się od stresu w szkole, potem doszła matura i tak męczyło się moje serducho. W tamtych latach brałam lidokainę, bo było popularna, ale nadal się zastanawiam czy to był najlepszy możliwy wybór. Teraz to pewnie tych preparatów jest więcej i są skuteczniejsze. 🙂

 2. Marlena pisze:

  U mnie klasycznie w profilaktyce serca pierwszorzędną rolę odgrywają potas i magnez. Dzięki temu nie mam skurczów łydkach i ukłuć w sercu.

 3. Boggy pisze:

  Ehh, od papierosów, stresu i alkoholu można naprawdę nabawić się długofalowych problemów z sercem. Wiem co mówię i nie polecam :/

 4. geeny pisze:

  Chyba wychodzi na to, że najlepsze kapsułki będą te, które zawierają jak najwięcej witamin, bo wszystkie tak naprawdę są organizmowi potrzebne. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

90 ÷ dziesięć =