Leki na krążenie kończyn dolnych i nie tylko! Pomożemy wybrać

leki na krążenie

Serce to jeden z najważniejszych organów. Wiele osób bagatelizuje problemy z krążeniem, nie mając pojęcia, że może mieć to przykre konsekwencje w przyszłości. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, należy regularnie robić badania i w przypadku złych wyników zacząć przyjmować leki na poprawę krążenia. Jakie tabletki na krążenie krwi będą najbardziej bezpieczne i skuteczne?


Nawigacja:

Wybór leków na krążenie zależy od diagnozy przyczyn problemów, które się u nas pojawiły

Do najczęstszych przyczyn nieprawidłowego krążenia i wiążących się z tym chorób serca należą:

 • choroba wieńcowa,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • cukrzyca różnego typu,
 • nieprawidłowo dobrane leki – np. na arytmię serca
 • miażdżyca czy zły cholesterol.

Czasami problem leży w nieprawidłowej pracy mózgu, dlatego wtedy należy zdecydować się na leki na krążenie mózgowe. Warto skonsultować się z lekarzem kardiologiem, który określi przyczynę złego stanu zdrowia i zaproponuje leczenie. Czy to w postaci farmaceutyków, czy innych sposobów na poprawę krążenia. Bagatelizowanie problemów z nieprzepuszczalnością żył może prowadzić do konieczności wykonania angioplastyki, założenia stentów lub nawet bajpasów. Można jednak tego uniknąć, stosując leki na krążenie bez recepty.

Czy tabletki na krążenie krwi pomogą na obrzęki kończyn?

Zdecydowanie tak. Trzeba wiedzieć, że wszelkie obrzęki kończyn dolnych to znak problemów z krążeniem. Warto działać wcześniej, przyjmując leki bez recepty w formie kapsułek. Czasami również brak koncentracji i ogólne zmęczenie może świadczyć o problemie tego typu, dlatego leki poprawiające krążenie mózgowe poleca się każdemu, kto odczuwa podobne objawy.

Zioła na krążenie w postaci tabletek

Mogą być w różnej formie – albo są to zioła na krążenie, albo odpowiednio dobrane witaminy. Na krążenie czasem po prostu wystarczy dostarczyć odpowiednich mikroelementów. Bez względu na to, czy dokonasz wyboru kapsułek, czy wybierzesz maść na krążenie, musisz zwracać uwagę na skład farmaceutyku.

Które leki na krążenie kończyn dolnych najszybciej dadzą ulgę?

Poniżej przedstawiamy ranking sprawdzonych leków na krążenie, które polecają nasi czytelnicy i osoby, które brały udział w naszej ankiecie.

Attention: The internal data of table “2” is corrupted!

Najlepiej postawić na kompleksowe i sprawdzone tabletki na krążenie, takie jak na przykład kapsułki Cardio Life, pomoże wspierać organizm i zapobiegać chorobom kardiologicznym. W przeciwieństwie do innych popularny suplementów, Cardio Life łączy największą dawkę składników wspomagających pracę serca z kompleksem witamin. W porównaniu do NeoMag Cardio czy Doppelherz Aktiv, tabletki te wykazują szybsze działanie – poprawę wydolności serca i przepuszczalności żył, bo ich składniki nie opierają się jedynie na dużej dawce magnezu czy witaminy E. Warto więc postawić na lek, który zadziała kompleksowo i zapobiegnie problemom z sercem w przyszłości.

Źródła:
 1. Krążenie krwi Baw się i Ucz z Kolekcją Tom 31 z Était une fois l’hommeAlbert Barillé, De Agostini, 1999, ISBN: 8390164590, 9788390164595
 2. 101 Questions about Blood and Circulation (Revised Edition): With Answers Straight from the Heart, Faith Hickman Brynie, Twenty-First Century Books, 2013, ISBN: 0761397507, 9780761397502

6 Odpowiedzi do Leki na krążenie kończyn dolnych i nie tylko! Pomożemy wybrać

 1. mr. Capitain pisze:

  Nie jestem wielkim fanem ziół, uważam, że są przereklamowane i promują je po prostu jako “fit”. Najlepsze stężenie witamin zawsze będzie w tabletkach. (: W końcu to praktycznie same kstrakty. Hm, ale przynajmniej w Cardio Life tak jest, tu mam pewność.

 2. Vinii pisze:

  To zmora dzisiejszych czasów, że lekarze często bez dogłębnego wywiadu przepisują w ciemno leki. A to potem robi więcej spustoszenia w życiu niż dobrego… :/ Ciężko o dobrego specjalistę.

  • Małgorzata pisze:

   Coś w tym jest. Zauważyłam, że wolą nie zwlekać i po prostu przepisać, niż wykonać dodatkowe badania. To ma swoje plusy i minusy…

 3. Grażyna Rzeszów pisze:

  Nie sądziłam, że mózg może odgrywać taką ważną rolę, jeśli chodzi o układ krążenia i kondycje serca. Wspaniały artykuł!

 4. Maja pisze:

  Doppelherz Active uważam za całkowicie przereklamowany lek. Naprawdę, chyba im częściej coś reklamują w telewizji tym mniej jest to skuteczne… :/

  • Ape pisze:

   Hm, coś w tym jest. Poza tym zawsze uważałem, że reklamy zwyczajnie kłamią i są dla baranów. Ciekawe jak sprawa wygląda z tym Cardio Life. Może się zdarzyć, że to perełka wśród produktów na serce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + sześć =