Leki i zioła na nadciśnienie bez recepty

zioła na nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze jest jedną z częstszych chorób populacyjnych, dotykających zarówno kobiet jak i mężczyzn. Co roku miliony osób dowiadują się o chorowaniu na nadciśnienie, często w przypadkowy sposób. Podwyższone ciśnienie tętnicze nie daje szczególnych objawów, o ile nie jest zbyt nasilone. Pacjenci bagatelizują to schorzenie, uważając, że brak bieżących dolegliwości nie świadczy o powadze schorzenia. W rzeczywistości nadciśnienie tętnicze jest jedną z najczęstszych przyczyn choroby niedokrwiennej serca, zawałów serca, miażdżycy oraz innych schorzeń przyczyniających się w istotny sposób do skrócenia długości i pogorszenia jakości życia.


Nawigacja:

Wybór ziół na nadciśnienie a leczenie

Wiele osób uważa, iż wystąpienie nadciśnienia tętniczego oznacza to, iż konieczne będzie zażywanie odpowiednich leków przez całe życie. Nie jest to jednak prawdą. Leczenie farmakologiczne nie musi być zastosowane przy występowaniu nadciśnienia i określonych czynników ryzyka choroby naczyniowej. W pierwotnej prewencji zalicza się przede wszystkim modyfikację stylu życia. Niestety, ale gros osób woli zażywać do końca życia tabletki, zamiast nieco odmienić swoje codzienne życie. Z nadciśnieniem tętniczym można walczyć za pomocą środków dietetycznych, sportu oraz innych prozdrowotnych zachowań, jak choćby poprzez rzucenie palenia.

Ziołowe leki na nadciśnienie bez recepty

Attention: The internal data of table “4” is corrupted!

Preparaty farmakologiczne nie są jedynym skutecznym sposobem na ograniczenie wysokiego ciśnienia tętniczego. Coraz więcej osób decyduje się na holistyczne podejście do swojej choroby i jednakowe potraktowanie wszystkich jej aspektów. Zioła na nadciśnienie to między innymi ostrokrzew paragwajski (Roiboos), głóg, jemioła oraz ruta. Są to podstawowe zioła nadciśnienie ograniczające i stabilizujące funkcję wszystkich elementów układu sercowo-naczyniowego. Powszechnie wiadomo, iż istnieją specyficzne witaminy na nadciśnienie. Tutaj szczególnie zwraca się uwagę na witaminy z grupy B. Niejednokrotnie zioła na nadciśnienie tętnicze są niesamowicie bogate w te witaminy.

Leki ziołowe na nadciśnienie a odpowiednia mieszanka 

Oczywiście najlepsze byłoby samodzielne przygotowywanie mikstur ze świeżych ziół – jednakowoż sporym ograniczeniem bywa dostępność oraz czasochłonność przygotowania. Ludzie chętnie kupują nieskuteczne leki na nadciśnienie bez recepty, które jednak pozbawione są skutecznych składników ziołowych. Zamiast szykować mikstury, o wiele lepiej kupić przebadane i tworzone w standardzie farmaceutycznym leki ziołowe na nadciśnienie. Absolutnie należy unikać chińskich mieszanek o nieznanym składzie oraz pochodzeniu! Każdy świadomy człowiek dbający o zdrowie i borykający się z problemem nadciśnienia tętniczego winien stosować na nadciśnienie zioła.

Świetnym wyborem będzie Cardio Life!

Nie jest on stricte oparty na ziołach, a raczej na dobroczynnym wpływie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, opartych o działanie najlepszych składników składników! Są to bezpieczne na nadciśnienie leki bez recepty, gdyż niejednokrotnie preparaty ziołowe o nieznanym składzie i pochodzeniu mogą być bardzo niebezpieczne. Cardio Life zawiera przebadane składniki, produkowane w wyspecjalizowanych zakładach farmaceutycznych, co gwarantuje bezpieczeństwo i pewność działania. Oparcie preparatu na ziołach i nienasyconych kwasach tłuszczowych sprawia, iż znane i cenione na nadciśnienie zioła są jeszcze skuteczniejsze i łatwiejsze w przyjmowaniu.

Podsmowując – warto? Jak najbardziej!

Bezpieczeństwo, działania rozkurczowe, stabilizujące blaszkę miażdżycową i ograniczające ciśnienie – takie działanie mogą mieć tabletki na nadciśnienie bez recepty! Czas spróbować!

Źródła:
 1. Nadciśnienie tętnicze: poradnik dla chorego : jak je leczyć, jakie zioła stosować, jak żyć z chorobą, co jeść Tomy 1-2018 z Praktyka Zdrowego Życia, Maria Ballaun, “Edycja” Anna Magdziarz, 2018, ISBN: 8365935031, 9788365935038
 2. Preparaty potasu: potas a nadciśnienie tętnicze – patofizjologia, implikacje terapeutyczne Biblioteka Czasopisma Nadciśnienie Tętnicze, Beata Begier-Krasińska, Wydawnictwo Medyczne Via Medica, 2014, ISBN: 8375990485, 9788375990485
 3. Choroby Serca i Naczyń, Czasopismo Lekarzy Praktyków, Redaktor Naczelny: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Narkiewicz, Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego, Sekcja Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej PTK, Wydawnictwo Medyczne Via Medica, ISSN: 1733-2346

5 Odpowiedzi do Leki i zioła na nadciśnienie bez recepty

 1. elenka pisze:

  Niestety macie racje, że mało ludzi chce zmienić swój tryb życia!
  Szkoda, bo małymi krokami w tym temacie można osiągnąć naprawdę ogromne efekty.

 2. Jane pisze:

  Zawsze mnie zastanawia, czy leki na receptę są faktycznie lepsze niż te bez recepty. Od jakichś dwóch miesięcy należę do grona osób z nadciśnieniem, dlatego myślę, że (po konsultacji z lekarzem) spróbujemy czegoś naturalnego.

 3. łysy pisze:

  Od wielu miesięcy walczę z paleniem. Nie mogę tego rzucić za cholerę, co zrobić? 🙁 Mam niestety nadciśnienie i mój lekarz powiedział, że muszę to zrobić.

  • Mina pisze:

   Spróbuj może zastępować papierosy gumą do żucia. 🙂 Albo ogranicz sytuacje, w których z reguły palisz. Ewentualnie zawsze możesz spróbować jakichś specyfików z apteki.

 4. Wera:) pisze:

  Ogrom leków na nadciśnienie bywa przytłaczający. Dobrze, że są takie artykuły jak ten. Rozwiewa on wiele wątpliwości 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + pięć =