Co jest dobre na serce? Leki, dieta, ruch, suplementy?

Tabletki na nadciśnienie – ranking produktów

Tabletki na nadciśnienie - ranking produktów

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą charakteryzującą się podwyższonym ciśnieniem krwi oraz trudnościami w przepływie krwi z powodu zmniejszenia światła naczyń krwionośnych. Częściej występuje u osób w wieku 40 lat i starszych, ale ostatnio nadciśnienie tętnicze nie jest niczym niezwykłym również dla młodych ludzi. Niebezpieczeństwo choroby polega na tym, że na pierwszych etapach przebiega ona bezobjawowo dlatego praktycznie niemożliwe jest rozpoznanie nadciśnienia. Na etapie zwiększonego ciśnienia związanego z zaczerwienieniem twarzy i szyi, bólami głowy i innymi negatywnymi objawami lekarze mogą przepisać między innymi tabletki na nadciśnienie tętnicze krwi.


Nawigacja:

Wybór tabletek na nadciśnienie tętnicze

Leczenie nadciśnienia tętniczego zależy od cech przebiegu choroby, przyczyn jej powstawania oraz indywidualnej reakcji organizmu. Po ustaleniu rozpoznania nadciśnienia tętniczego leczenie jest zalecane przez specjalistę, ale istnieje szereg dodatkowych środków i sposobów poprawy samopoczucia w oparciu o zmianę diety i dostosowanie schematu leczenia. W diagnostyce nadciśnienia najskuteczniejsze metody leczenia to te, które wpływają na przyczynę, która powoduje wzrost ciśnienia krwi. Stosunkowo szybkie działanie mogą mieć przykładowo tabletki na nadciśnienie pod język, dlatego są chętnie przyjmowane przez chorych.

Tabletki na nadciśnienie – nazwy warte zapamiętania:

Poniżej przedstawiamy produkty, które zostały wybrane w ankiecie przeprowadzonej wśród naszych czytelników. Te cztery produkty uzyskały druzgocącą przewagę nad resztą.

  • Avedol to tabletki, które mogą skutecznie wspomagać obniżanie ciśnienia krwi. Avedol jest przepisywany do leczenia nadciśnienia i choroby niedokrwiennej serca. Ze względu na skład lek, ten może powodować skutki niepożądane ze strony sercowo – naczyniowej, a także ze strony żołądka. Może przyczynić się również do nieprawidłowej pracy nerek. Dodatkową konsekwencją przyjmowania Avendolu są zaburzenia potencji i przybieranie na wadze.
  • Coverex znalazł zastosowanie do leczenia nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca. Jest przepisywany przez lekarzy osobom zagrożonym zawałem lub po przebytym zawale. Najczęściej odczuwane działania niepożądane to bóle głowy, szumy uszne, nudności, wymioty, biegunka i zaparcia. Przyjmując na nadciśnienie tabletki Coverex mogą pojawić się również objawy alergiczne w postaci zmian skórnych i chronicznego zmęczenia.
  • Norvasc wspomaga obniżenie ciśnienia tętniczego, chroni przed chorobą wieńcową poprzez rozszerzanie tętnic, dzięki czemu serce ma mniejszy popyt na tlen. Lek ten jednak nie jest wolny od działań niepożądanych, które mogą wywołać niebezpieczne skutki takie jak: kołatanie serca, bóle i zawroty głowy, chudnięcie lub zwiększanie masy ciała, omdlenia. Ponadto może pojawić się zaburzenie oddawania moczu, ból w klatce piersiowej, dyskomfort w obrębie stawów, a nawet łysienie.
  • Cardio Life zawiera w swoim składzie substancje odżywcze, które mogą w skuteczny sposób wzmacniać funkcje serca. Suplement diety wykazuje właściwości, które mogą wspomagać procesy, takie jak obniżenie ciśnienia krwi, obniżenie poziomu cholesterolu, przywracanie elastyczności w tkankach układu krążenia, a także zwalczanie objawów stresu. Tak szeroka gama wsparcia pracy układu sercowo – naczyniowego powoduje, że kapsułki Cardio Life posiada skład, który powinien wykazywać bardzo wysoką skuteczność wśród środków dostępnych na rynku. Dobre zdrowie serca można zwiększyć dzięki właściwej suplementacji żywieniowej. Każda osoba mająca w rodzinie krewnych z chorobami serca takimi jak nadciśnienie, dusznica bolesna, osłabione serce o różnym podłożu, powinna rozważyć zakup Cardio Life.

Po jakim czasie działają tabletki na nadciśnienie bez recepty?

Zastanawiając się, co na nadciśnienie przyjmować, należy wziąć pod uwagę składniki preparatu, które mogą wpływać na szybkość jego działania. Tabletki na nadciśnienie najczęściej rozpoczynają pozytywne działanie w postaci wyregulowania ciśnienia krwi po upływie 2 – 3 dni od rozpoczęcia ich przyjmowania.

Źródła:
  1. Nadciśnienie tętnicze, Andrew Laughin, Astrum, 2013, ISBN: 8372772223, 9788372772220
  2. Hypertension: A Clinical Guide, C. Venkata S. Ram, CRC Press, 2014, ISBN: 1482240459, 9781482240450

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 ÷ one =