Tabletki na nadciśnienie – ranking produktów

 

tabletki na nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą charakteryzującą się podwyższonym ciśnieniem krwi, trudnościami w przepływie krwi z powodu zmniejszenia światła naczyń krwionośnych. Częściej występuje u osób w wieku 40 lat i starszych, ale ostatnio nadciśnienie tętnicze nie jest niczym niezwykłym dla młodych ludzi. Niebezpieczeństwo choroby polega na tym, że na pierwszych etapach przebiega ona bezobjawowo dlatego praktycznie niemożliwe jest podejrzenie nadciśnienia. Na etapie zwiększonego ciśnienia związanego z zaczerwienieniem twarzy i szyi, bólami głowy i innymi negatywnymi objawami lekarze przepisują tabletki na nadciśnienie tętnicze krwi.


Nawigacja:

Wybór tabletek na nadciśnienie tętnicze

Leczenie nadciśnienia tętniczego zależy od cech przebiegu choroby, przyczyn jej powstawania oraz indywidualnej reakcji organizmu. Po ustaleniu rozpoznania nadciśnienia tętniczego leczenie jest zalecane przez specjalistę, ale istnieje szereg dodatkowych środków i sposobów poprawy samopoczucia w oparciu o zmianę diety i schematu leczenia. W diagnostyce nadciśnienia najskuteczniejsze metody leczenia to te, które wpływają na przyczynę, która powoduje wzrost ciśnienia krwi, szybkie działanie mają tabletki na nadciśnienie pod język, dlatego chętnie są przyjmowane przez chorych.

Tabletki na nadciśnienie – nazwy warte zapamiętania:

Poniżej przedstawiamy produkty, które zostały wybrane w ankiecie przeprowadzonej wśród naszych czytelników. Te cztery produkty uzyskały druzgocącą przewagę nad resztą.

  • Avedol to tabletki nadciśnienie obniżające, powodujące spowalnianie pracy serca. Jest on przepisywany do leczenia nadciśnienia i choroby niedokrwiennej serca. Ze względu na skład lek ten powoduje skutki niepożądane ze strony sercowo – naczyniowej, zaburzeń żołądkowych, może powodować nieprawidłową pracę nerek. Dodatkową konsekwencją przyjmowania Avendolu są zaburzenia potencji i przybieranie na wadze.
  • Coverex znalazł zastosowanie do leczenia nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca. Jest przepisywany osobom zagrożonym zawałem lub po przebytym zawale. Najczęściej odczuwane działania niepożądane to bóle głowy, szumy uszne, nudności, wymioty, biegunka i zaparcia. Przyjmując na nadciśnienie tabletki Coverex mogą pojawić się również objawy alergiczne w postaci zmian skórnych i chronicznego zmęczenia.
  • Norvasc wspomaga obniżenie ciśnienia tętniczego, chroni przed chorobą wieńcową poprzez rozszerzanie tętnic, dzięki czemu serce ma mniejszy popyt na tlen. Lek ten jednak nie jest wolny od działań niepożądanych, które mogą wywołać niebezpieczne skutki takie jak: kołatanie serca, bóle i zawroty głowy, chudnięcie lub zwiększanie masy ciała, omdlenia. Ponadto może pojawić się zaburzenie oddawania moczu, ból w klatce piersiowej, dyskomfort w obrębie stawów a nawet łysienie.
  • Cardio Life zawiera w swoim składzie substancje odżywcze, które wzmacniają funkcje serca, wspomagają obniżenie ciśnienia krwi, obniżają poziom cholesterolu, przywracają elastyczność w tkance układu krążenia i zwalczają objawy stresu. Tak szeroka gama wsparcia pracy układu sercowo – naczyniowego powoduje, że kapsułki Cardio Life stały się najlepszym wyborem na rynku. Dobre zdrowie serca można zwiększyć dzięki suplementacji żywieniowej. Każdy, osoba mająca w rodzinie krewnych z chorobami serca takimi jak nadciśnienie, dusznica bolesna, osłabione serce o różnym podłożu powinny rozważyć przyjmowanie Cardio Life. Skład tego produktu jest naturalny nie powodujący działań niepożądanych.

Po jakim czasie działają tabletki na nadciśnienie bez recepty?

Zastanawiając się, co na nadciśnienie przyjmować, aby uzyskać optymalny efekt obniżenia jego wysokości, trzeba wziąć pod uwagę jego skład, który wpływa na szybkość jego działania. Tabletki na nadciśnienie najczęściej rozpoczynają pozytywne działanie w postaci wyregulowania ciśnienia krwi po upływie 2 – 3 dni od rozpoczęcia jego przyjmowania.

Źródła:
  1. Nadciśnienie tętnicze, Andrew Laughin, Astrum, 2013, ISBN: 8372772223, 9788372772220
  2. Hypertension: A Clinical Guide, C. Venkata S. Ram, CRC Press, 2014, ISBN: 1482240459, 9781482240450

Dodaj komentarz