Archiwum kategorii: Choroby

Nadciśnienie tętnicze i inne choroby serca

choroby serca - co powinieneś o nich wiedzięć

Jak często w ciągu dnia zastanawiamy się nad stanem naszego zdrowia? Ból głowy, częste infekcje, osłabienie, kłucie w klatce piersiowej, spadek kondycji, wszystkie te dolegliwości zrzucamy na stres i przemęczenie. Niestety, niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że mogą być to objawy choroby serca, bo gdy cierpi serce, cierpi cały organizm.

Zawał serca – objawy, które pomogą go rozpoznać

zawał serca

Kiedy ktoś używa określenia atak serca, objawy jakie ma na myśli, to symptomy schorzenia, którego fachowa nazwa brzmi: zawał mięśnia sercowego. Należy więc skupić się na wyjaśnieniu, co to jest zawał serca? Zawał ma miejsce wtedy, gdy tętnica zaopatrująca jakiś narząd ulegnie całkowitemu zablokowaniu i krew nie może dopływać do danego organu. Zawał dotyczyć może nie tylko serca, ale także wielu innych narządów (np. jelita, nerki). Zawsze jest to problem niezwykle niebezpieczny.

Co to jest arytmia serca – objawy i leczenie

arytmia serca

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek doświadczyć „dziwnego” bicia serca? A może zdarza Ci się odczuwać zmęczenie i kołatanie w klatce? Rytm serca raz zwalnia, raz przyspiesza? To może być arytmia! Co to jest zaburzenie rytmu serca – arytmia?