Archiwum kategorii: Objawy i przyczyny

Nadciśnienie tętnicze i inne choroby serca

choroby serca - co powinieneś o nich wiedzięć

Jak często w ciągu dnia zastanawiamy się nad stanem naszego zdrowia? Ból głowy, częste infekcje, osłabienie, kłucie w klatce piersiowej, spadek kondycji, wszystkie te dolegliwości zrzucamy na stres i przemęczenie. Niestety, niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że mogą być to objawy choroby serca, bo gdy cierpi serce, cierpi cały organizm.

Zawał serca – objawy, które pomogą go rozpoznać

zawał serca

Kiedy ktoś używa określenia atak serca, objawy jakie ma na myśli, to symptomy schorzenia, którego fachowa nazwa brzmi: zawał mięśnia sercowego. Należy więc skupić się na wyjaśnieniu, co to jest zawał serca? Zawał ma miejsce wtedy, gdy tętnica zaopatrująca jakiś narząd ulegnie całkowitemu zablokowaniu i krew nie może dopływać do danego organu. Zawał dotyczyć może nie tylko serca, ale także wielu innych narządów (np. jelita, nerki). Zawsze jest to problem niezwykle niebezpieczny.

Choroba wieńcowa – co to jest i czym jest spowodowana?

choroba wieńcowa

Bardzo dużo się mówi o epidemii chorób sercowo-naczyniowych w chwili obecnej. Cóż, jest to rzeczywiście bardzo poważny problem. Choroba wieńcowa czy też znana jako choroba niedokrwienna mięśnia sercowego zbiera śmiertelne żniwo nie tylko pośród Polaków, ale i mieszkańców reszty świata. W chwili obecnej przy takim schorzeniu jak choroba niedokrwienna serca leczenie ma być wielotorowe. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z głónego elementu. Wyłącznie modyfikacja własnego stylu życia może pozytywnie przełożyć się na objawy, częstość występowania oraz inne istotne elementy rokownicze.

Co to jest arytmia serca – objawy i leczenie

arytmia serca

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek doświadczyć „dziwnego” bicia serca? A może zdarza Ci się odczuwać zmęczenie i kołatanie w klatce? Rytm serca raz zwalnia, raz przyspiesza? To może być arytmia! Co to jest zaburzenie rytmu serca – arytmia?

Czy to objawy zawału serca?

Objawy zawału serca

Kiedy ktoś używa określenia atak serca, objawy jakie ma na myśli, to symptomy schorzenia, którego fachowa nazwa brzmi: zawał mięśnia sercowego.